Novinky

20.02.2018 Letní tábory - věková kategorie dětí

Vážení rodiče, při výběru letních pobytových i příměstských táborů, prosím respektujte cílovou skupinu dětí, kterým jsou tábory určeny. Nespadá-li vaše dítě do uvedené skupiny a přesto máte o tábor zájem, výjimku zařazení dítěte na tábor mimo určenou věkovou kategorii schvaluje výhradně ředitelka SVČ, a to na základě písemné žádosti zákonného zástupce dítěte (stačí e-mail na adresu administrativa@svcoo.cz) a následného projednání s hlavním vedoucím vybraného tábora. Upozorňujeme, že u všech táborů takovou výjimku zejména s ohledem na náročnost programu, či zvýšená bezpečnostní rizika schválit nelze. Jedná se zejména o tábory s tímto zaměřením: vodácký, plavecký + ABC potápění, koně, work out. Naopak také starší děti není vhodné přihlašovat do příměstského tábora "Mrňouskové", jelikož program je připraven speciálně pro nejmenší děti. Všichni zákonní zástupci dětí - evidovaných zájemců, kterých se to týká, jsou průběžně informováni zodpovědnými pedagogy SVČ.

15.12.2017 Letní pobytové tábory 2018

Výdej přihlášek včetně možnosti elektronického přihlašování od 1.2.2018.

Den Země 2017

Z DŮVODU ŠPATNÉHO POČASÍ SE CELÁ AKCE PŘESOUVÁ DO STŘEDISKA VOLNÉHO ČASU NA OSTRČILOVU ULICI V MORAVSKÉ OSTRAVĚ!!!

Tematické areály si pro Vás připraví SVČ a Ostravská univerzita: Voda, cola a my, (Bio)fyzika jak ji (možná) neznáte, Programujeme roboty, Vůně a barvy přírody, Život kolem nás, Co s odpady?, Voda v krajině, Počasí, Z čeho je složena země, Přírodní katastrofy, Země ve Vesmíru, Přírodní pokusy a další.
Děti mohou soutěžit ve vědomostních otázkách, na které získají odpověď právě na Dni Země.
V 10:00 hodin proběhne slavnostní vyhodnocení výtvarné soutěže "Květinové pohlazení".
Budou připraveny soutěže a hry pro děti i dospělé s přírodní tématikou, dále Vás čeká stezka "Po stopách přírody", Loděnice pod hradem se představí soutěží ve vodáckých dovednostech.
Odpočinout si můžete ve sportovním a relaxačním stánku, při třídění odpadu, výtvarném tvoření s odpadovým materiálem, u sázení rostlin "Hravé bylinky", budeme poznávat přírodu v lesích a na lukách, bádat s badatelskými přístroji.
Účastníky bude provázet náš tradiční planetární maskot.

Kód 164132
Název Den Země 2017
Termín konání 21.04.2017 09:00 - 17:00
Místo konání Ostrava
Hlavní vedoucí Markéta Němečková, Mgr.
Věková skupina 3-99 let
Sraz účastníků začátek od 9:00 h. v SVČ
V ceně zahrnuto bez poplatku
Dokumenty ke stažení

Den Zeme 21. 4. 2017, propagace

Den Země 2017, přihláška do soutěže