Digitální fotografie

Kroužek digitální fotografie se zabývá zachycením, zpracováním a exportem snímku. Žáci se budou učit fotografovat v náročných světelných podmínkách. Budou umět dobře zachytit například vysoce kontrastmí scény, pódiové scény, večerní snímky, sport, noční oblohu, velmi rychlé scény. Osvojí si správné nastavení fotoaparátu podle fotografovaného žánru. Další oblastí výuky bude pořízení snímků s umělým a přirozeným přisvětlením /blesky reflektory a odražené světlo/ Naučí se správně nastavit fotoaparát, pochopit a využívat fotografickou trojčlenku, která vyjadřuje vztah mezi clonou, časem a ziskem snímače. Zvládnou panaromatickou fotku, HDR fotku a časosběrný snímek. Naučí se pracovat s ohniskovou vzdáleností, vyrovníním bílé barvy a hloubkou ostrosti.

Součástí výuky je i přesné nastavení fotoaparátu pro zachycení videa a základy pro jeho zpracování. Separace a zpracování fotky z videa.

Nedílnou souičástí výuky je zpracování fotografie podle cílového medía /web, plátno, hrníček/. Ke zpracování fotografie používáme PC aplikace, mobilní aplikace a webové aplikace. Přesto že jsme vybaveni zrzadlovými fotoaparáty NIKON, naučíme Vás správně fotit i s vlastním mobilem.

Kód 110202
Název Digitální fotografie
Místo konání SVČ Ostrčilova
Hlavní vedoucí Markéta Jochymková
Věková skupina 7-15 let
Vybavení na kroužek Přezůvky a vhodný je vlastní fotoaparát
V ceně zahrnuto Kompletní náklady pro činnost
Cena rok 1600,- Kč
Datum zahájení 13.09.2021
Datum ukončení 13.06.2022
Dny konání PO 16:30-18:00
Volná místa Volno